
Все про швидкомонтовані будівлі
Конструкція швидкомонтованих будівель
В основі конструкції швидкомонтованих будівель знаходяться надійні прості з'єднання, з допомогою яких всі елементи перетворюються в єдине ціле. Щоб змонтувати промисловий об'єкт, потрібні:
- Фундамент, який може бути монолітним, стрічковим, пальовим або комбінованим;
- Металевий каркас зі зварними або болтовими з'єднаннями;
- Тепловий контур, а саме сендвіч-панелі;
- Каркас, зроблений з допомогою металевих профілів з різним перерізом. На об'єкт постачають готові пофарбовані металеві вироби.
Для облицювання та покрівлі знадобляться сендвіч-панелі. Покрівля може бути з профнастилу. Елементи закріплюються з допомогою саморізів.
Будівництво здійснюється з мінімальною кількістю працівників та технічних засобів, оскільки матеріали з заводу поступають готові до використання.
Довговічність швидкомонтованих промислових об'єктів з сендвіч-панелей відповідає термінам служби бетонних або цегляних будівель, хоча вартість перших набагато нижча. Витрати кошторису знижуються також шляхом монтажних робіт, які проходять значно швидше.
Технологія будівництва швидкомонтованих металоконструкцій
Сендвіч-панелі можуть використовуватись у наступних технологіях будівництва:
- ЛСТК;
- Каркасна класична;
- Модульні блоки.
Використання важких чорних металів передбачає роботу по класичній каркасній методиці. Вона більш гнучка та не прив'язана до шаблонних варіантів, тому може розробляти будівлі у відповідності до індивідуальних потреб замовників.
Переваги та недоліки швидкомонтованих металоконструкцій
Велика мобільність швидкомонтованих металоконструкцій дозволяє демонтувати споруди та збирати на інших майданчиках, змінюючи поверховість при необхідності. Порівняно з конкурентами, будівлі з сендвіч-панелей мають значні переваги:
- Швидкі терміни будівництва, з якими можна розраховувати на точні результати. Використання заводських елементів конструкції дозволяє узятися до складання одразу.
- Маленька вага дозволяє економити на фундаменті, адже маса швидкомонтованої будівлі набагато менша, ніж при використанні інших будівельних матеріалів.
- Хороша теплоізоляція. Сендвіч-панелі часто використовують у холодних регіонах, вони відмінно зберігають тепло.
- Довгий термін експлуатації.
- Легкий спосіб монтажу. Будівлі можна збирати в любих погодних умовах протягом цілого року.
- Доступна вартість, формування якої включає матеріали, вантаження, транспортування та монтаж.
Основними недоліками будівель з сендвіч-панелей є відсутність можливості «дихати». В такому випадку вирішальну роль має вентиляційна система, яку потрібно спроєктувати та змонтувати. Ще одним варіантом виступає скління фасаду, в якому передбачена функція відкривання вікон. Таким чином знижуються витрати на опалення.
Ціни та фактори, що мають на них вплив
Швидкомонтовані модульні будівлі відрізняються низькими цінами. Одноповерхові однопрогонові будівлі користуються високою популярністю. Мова йде не лише про коробку, але й про металевий каркас, сендвіч-панелі, складники та витратні матеріали. Якщо потрібно залити плиту фундаменту певної товщини, вартість збільшується. Такі позиції як ворота, вікна та двері мають вплив на кінцевий варіант ціни.
В залежності від фінансових можливостей та побажань, можна підібрати віконний профіль з дорожчого алюмінію чи з дешевшого ПВХ.
Скільки триватиме будівництво
Термін побудови заданого обʼєкту площею 200 кв.м може складати 4-6 тижнів. Вплив на результат мають планування, умови фінансування, здача та приймання роботи. Щоб прискорити терміни, потрібно:
- Використовувати повністю готові конструкції для зведення будівлі;
- Здійснювати монтажні роботи відповідно до розробленого проєкту;
- Забезпечити прибуття на обʼєкт сендвіч-панелей, що потребують мінімального коригування по розмірах.
Використовуючи цеглу, потрібно затратити робочу годину для того, щоб отримати один метр стіни. З сендвіч-панелями площа роботи збільшується, а час скорочується до 15 хв. Конкурентні переваги сендвіч-панелей очевидні:
- Використання можливе в будь-якій кліматичній зоні. Німеччина, Канада та Фінляндія активно користуються даною технологією;
- Використання сендвіч-панелей є ідеальним у промислових та комерційних будівлях. Це можуть бути промислові, сільськогосподарські та складські ангари.
Швидкомонтовані модульні будівлі мають надзвичайно широкий спектр застосування. Це депо, гаражі, ангари, прибудови, виробничі приміщення, ферми, котельні, автомийки, шиномонтажі та ін.
Схема співпраці наступна. Після отримання технічного завдання або усної бесіди узгоджується попередня комерційна пропозиція. При зустрічі у офісі можна обговорити деталі та скласти угоду. Далі матеріали поступають на виробництво та працівники приступають до роботи на об'єкті. В узгоджені терміни будівництво завершується та відбувається здача з підписанням актів виконання робіт.