От идеи к реализации: как правильно покрыть крышу своей дачи битумной черепицей

От идеи к реализации: как правильно покрыть крышу своей дачи битумной черепицей

09.11.2022
0

Будівництво власного будинку

– Це завжди вибір, у тому числі вибір покрівельного матеріалу. Він також дуже важливий, оскільки створює той чи інший екстер'єр будівлі, надає йому певного вигляду та функціональності, надійності. Один із найпростіших у роботі матеріалів для укладання покрівлі – бітумна черепиця. З неї можна зробити покрівлю дачного будиночка власноруч без залучення великих коштів. Бітумну черепицю та її монтаж в Україні роблять в основному за технологіями, давно відпрацьованими в Західній Європі, де цей різновид покрівельного матеріалу активно використовується як заміна важкого та складного укладання керамічного різновиду черепичної поверхні даху. Така робота може проводитися як професійними покрівельниками, так і самими власниками невеликих будівель, де не потрібна спеціальна підготовка та великі обсяги. Однак така робота точно потребуватиме особистого часу, придбання чи оренди екіпірування та обладнання, а також хоча б невеликого багажу знань та навичок. Разом з тим монтаж бітумної черепиці реально зробити самостійно, якщо виконувати такі роботи як мінімум удвох. Важливо пам'ятати – будь-які будівельні роботи необхідно виконувати не менш як двома працівниками, оскільки це дозволить уникнути небажаних наслідків і дозволить підстрахувати у будь-якій надзвичайній ситуації.

Монтаж бітумної черепиці: робимо основу

Будівництво будиночка для дачі – це, як правило, каркасна або складена з готових сендвіч-панелей конструкція. Вона вимагатиме мінімум часу на встановлення та знання технології складання.

Покрівлю в такому будиночку можна зробити на основі технології монтажу бітумної черепиці. Базова поверхня готується ідеально рівною, щоб покрівля прослужила довго і була міцною. Для обрешітки на зовнішній стороні даху укладають OSB-плити під край піддашшя. Іноді використовують звичайні дерев'яні дошки, але така робота займе значно більше часу і вимагає більше навичок.

Після базового шару укладають паро- та гідроізоляцію. Є спеціальні підкладкові «килими», які розстилають поверх обрешітки. Це допомагає створити ідеальний захист покрівлі від вологи і не допустити руйнування шару через надмірне виділення тепла та конденсату з боку теплішого простору всередині будиночка. Укладання гідроізоляційного шару не займе багато часу, хоча вимагає ретельності та неспішної роботи щодо перевірки кріплення на всю довжину даху.


Після підготовчих маніпуляцій можна приступати до монтажу, але слід пам'ятати про одне важливе застереження: при укладанні покрівлі бажано дотримуватися всіх правил безпеки, наприклад, щодо екіпірування для роботи на даху. Поверхня покрівлі практично ідеально рівна і на ній можна послизнутись, тому працювати без страхування небезпечно. Тим більше що для м'якої покрівлі обов'язково має бути доволі великий кут нахилу даху – не менше 11–18 градусів.


Укладання черепиці

Укладання самої черепиці вимагає певної вправності, хоча її можна набути по ходу робіт. Бажано попередньо переглянути відеоуроки з укладання, проконсультуватися з тими, хто робив таку роботу професійно. Перші гонти укладають не поспішаючи, акуратно прикріплюючи їх цвяхами, скобами або спеціальними саморізами. Складання покрівлі можна проводити кількома способами, починаючи його від карниза:

  • вертикальною смугою до гребеня;
  • пірамідально, від карнизу догори

Щоб монтаж бітумної черепиці в Києві не перетворився на довгобуд, бажано придбати чи взяти в оренду пневмопістолет. Він допоможе значно менше часу витрачати на укладання та правильно розраховувати силу удару для кріплення. М'яка черепиця в монтажі доволі проста, але має свої особливості. Окрім відомої формули укладання з нахлестом на кожен лист, є важливе зауваження для крайніх листів. Карниз закривають за допомогою спеціальної коньково-карнизної черепиці. Простіше кажучи, йдеться про великий і суцільний лист, який треба акуратно прикріпити по каркасу. Аналогічну маніпуляцію роблять і для гребеня.

Швидкість монтажу залежить від вправності та злагодженості роботи з напарником, який подаватиме нові листи та матеріали для укладання, страхуватиме під час проведення робіт на даху. Важливо при закріпленні листів не перетискати та не розслабляти кріплення гонти. Це впливає на щільність прилягання та силу опору дощу, вітру. Навіть з урахуванням того, що дачний будиночок взимку не використовуватиметься, слід правильно укласти покрівлю, щоб до весни дах зберігав свою гідроізоляційну стійкість.

Плюс такої покрівлі в тому, що будь-який з листів досить просто можна замінити, не порушуючи міцності та рівності всього укладання. Достатньо запастися кількома листами на всяк випадок, щоб був аварійний запас – вітер може зірвати один або кілька листів гонти, і їх потрібно замінити новими.

Завершальні роботи

Небагато доведеться повозитися з виведенням вентиляції та труби печі чи котла. Незважаючи на те що будиночок літній, все ж таки облаштувати мікро-камін для відпочинку восени – правильне рішення. Та й вентиляція всередині будинку є обов'язковою – це дозволить уникнути появи плісняви ​​та інших неприємних наслідків закритих просторів без доступу свіжого повітря.

Після встановлення виводів на місці виходу прорізається отвір з допомогою «болгарки». А на покрівлі – за допомогою ножа. На місці стиків – шви із гідроізолюванням.


Наскільки вигідно робити таку покрівлю самому: плюси та мінуси

Самостійний монтаж бітумної черепиці за вартістю – вигідний спосіб проведення робіт на невеликих об'єктах. Щоправда, варто врахувати, що, крім витрат на придбання матеріалів, додаткового екіпірування та будівельного інструменту, доведеться приділити цьому чимало особистого часу. Таке будівництво навряд чи буде справою життя для кожного власника будиночка, але стати тимчасовим хобі цілком може. Якщо немає часу і сил, а тим більше бажання експериментувати з матеріалами, а також заглиблюватися в технологію укладання, можна замовити такий вид послуг у професійних покрівельників нашої компанії. Загалом черепиця бітумна (м'яка) та її монтаж на покрівлю будиночка дозволяють на багато років убезпечити будівлю та надійно захистити дачне житло від дощу, снігу та вітру.

Відгуки0
Написати відгук
Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.