
Самостійний монтаж бітумної черепиці: як це зробити правильно
М'які покрівлі стали лідерами ринку покрівельних матеріалів.Все
через можливість використовувати їх на найскладніших
лініях дахів. Дизайнери та будівельники змогли реалізувати всі свої ідеї та наблизитися до створення ідеальної
покрівлі
для будинку в різних стилях, з різним забарвленням та властивостями поверхневого шару.
Як одного з найпопулярніших варіантів м'якої покрівлі, не складніший за інші покрівельні роботи. Наша коротка
інструкція
допоможе виконати таку роботу навіть одній людині без спеціальних знань. Технологія використання цього покрівельного
виробу така, що він повністю готовий до монтажу, без попередньої підготовки – достатньо використовувати нижній
клейкий
шар і забити в чотири підготовлених отвори монтажні цвяхи. А як зробити це на , розповімо зараз.
Починаємо монтаж бітумної черепиці: покрівельний пиріг
Даховий простір без утеплення самостійно віддаватиме вологу за допомогою природного вентилювання. Якщо дах буде утеплений, необхідна пароізоляція. Її укладають зсередини, прикриваючи утеплюючий шар від вологи. Такий пароізоляційний шар укладають внахлест і заклеюють будівельним скотчем. Із зовнішнього боку укладають утеплюючий шар, розташовуючи його врозбіжку. Зверху також укладають вітрозахисну мембрану. Усю конструкцію фіксують брусками – вони будуть потрібні для створення каналів вентилювання. Так і виходить «пиріг» із кількох шарів покрівельно-захисних матеріалів. У слайдах нижче уточнимо, як відбувається цей етап монтажу.
Монтуємо настил
Створюємо міцну основу для встановлення гнучкої черепиці. На обрешітку зазвичай кріплять суцільним шаром фанерні або OSB-поверхні з невеликою відстанню в кілька міліметрів. Вона необхідна, щоб врахувати температурне розширення. Настил закріплюємо шурупами-саморізами. Якісний монтаж гнучкої черепиці неможливий без рівної площини для встановлення та закріплення листів черепиці на цвяхах. Листи з фанери або шпунтовані дошки укладають устик. Їх обов'язково перевіряють на просушування перед облаштуванням поверхні для кріплення – після закріплення вона не повинна змінити геометрію поверхні в результаті повного висихання. До м'якої покрівлі потрібна не тільки обрешітка для основи, але й посилена конструкція. Якщо залишити тільки обрешітку, вона може викривитися хвилями. Щоб підсилити основу, бажано зміцнити карнизне звисання планками з металу. Їх укладають ребрами на край основи. Прибивають цвяхами покроково, на відстані 150 міліметрів, дотримуючись шахового порядку.
Монтаж підкладки
У місцях примикань, стиків і розміщення розжолобка кріплять гідроізоляцію. Полотна вкладають знизу, використовуючи поздовжній і поперечний нахлести, відповідно, 100 і 150 мм. Гнучка черепиця при монтажі в Києві вимагає хорошої гідроізоляції. Краще застосовувати для цього спеціальний будматеріал. Звичайні гідроізолюючі матеріали не підійдуть. Це пов'язано з різними властивостями таких матеріалів, включаючи гарантійні терміни експлуатації. Гібридний монтаж інноваційного матеріалу з руберойдом може закінчитись неприємностями: деформацією всього покрівельного килима. Установку гнучкої черепиці та монтаж в Україні нині здебільшого роблять з використанням спеціальної підкладки. У такому разі можна гарантувати якість покрівельних робіт. На змішані варіанти підкладки не дають гарантії. Це пов'язано з тим, що порушення технології призведе до проникнення вологи в підпокрівельні прошарки. Такі деформації можливі у місцях стиків з димовими трубами чи з кріпленнями зовнішньої телеантени. Не можна також виключати надзвичайну ситуацію, коли ураганний вітер піднімає гонти та всередину затікає вода під час дощу, зливи. Відео показує як можна якісно посилити карнизні звиси.
Підбираємо кріплення
Тут все просто – використовуємо цвяхи з дуже широкими капелюшками, які охоплюють більшу, ніж звичайний цвях, площину. Хороші цвяхи для кріплення оцинковані для створення захисного шару від корозії. Ідеальними для виконання таких робіт є єршоні оцинковані цвяхи. Діаметр капелюшків бажано не менше 8 мм. Кріпимо стартову смугу Стартова смуга закріплюється на металеву пластину із невеликим відступом. Другий етап – фіксація цвяхами. Технологію кріплення стартової смуги можна узагальнити так:
Монтаж гонтів
Монтаж гонтів слід розпочинати при температурі повітря щонайменше +5 градусів. Дощ або підвищена вологість – небажані супутники робіт із монтажу гонтів. Якщо доводиться кріпити їх у прохолоднішу погоду, потрібно виконувати прогрівання гонтів феном, хоча така процедура небажана. Бітумна черепиця при монтажі вимагає певної вправності та акуратності. Якщо скат подовжений, його закладають із центральної частини. І ще одне зауваження – покрівельні цвяхи необхідно забивати під прямим кутом.
Кріплення гонтів в розжолобках
На внутрішні вигини даху – розжолобки – закріплюють гонти, обрізаючи їх з потрібного боку. Стики підсилюють покрівельним матеріалом, який заводять під рейку. Примикання закривають металевим фартухом.
Гребінь і листи хребтової черепиці
Кріплення хребтової черепиці роблять знизу на верхню частину. Конькові черепичні гонти укладають з протилежної частини даху від переважаючих у місцевості вітрів.
Завершальні роботи
Завершальні роботи – це встановлення аератора та додаткових елементів. Тут все просто – аератор встановлюють у паз. Розжолобок монтують біля димарів та вентиляційних труб – для усунення затікань. Догляд за м'якою покрівлею простий: прибирання гілок або сміття.