
Монтаж профнастилу: що це за матеріал і де його можна застосовувати
Профнастил – універсальний будівельний матеріал, який сьогодні активно застосовують у різних сферах діяльності. Найчастіше його використовують у процесі створення покрівлі, стін та інших конструкцій, коли важливо поєднати одночасну міцність із легкістю. Популярність профнастилу також обумовлена широким різноманіттям кольорових відтінків.
Що таке профнастил (металопрофіль) та його основні види
Профнастил являє собою тонкий металевий лист, який характеризується гофрованою структурою.
Матеріали та характеристики
За основу в процесі виробництва застосовують оцинковану сталь, поверхню якої покривають захисним полімерним шаром. В результаті матеріал вважається стійким до негативного впливу з боку атмосферних опадів, до корозії.
Сфери застосування
Сьогодні профнастил (металопрофіль) найчастіше застосовують з метою створення:
- парканів та інших огороджень;
- стін;
- міцної покрівлі.
Монтаж профнастилу на промислових об'єктах дозволяє швидко створювати різні будівлі та споруди.
Монтаж профнастилу: загальні рекомендації
Для створення надійних і міцних конструкцій важливо врахувати кілька основних рекомендацій та правил:
Підготовчі роботи
Починати монтаж металопрофілю слід з підготовчих етапів:
- Для правильного розрахунку матеріалу потрібно провести всі необхідні заміри.
- Потрібно мати під рукою достатній набір інструментів – рулетка, молоток, дриль, ножівка по металу тощо.
При транспортуванні матеріалу рекомендується захистити його від можливих пошкоджень.
Крокви, зазори, гідроізоляція
У випадку з виконанням покрівельних робіт, використовуючи профнастил, потрібно спочатку укласти шар гідроізоляції, підготувати обрешітку. Для вільної циркуляції повітряних мас не обійтися без достатньої кількості вентиляційних зазорів між металевими листами та коньковою конструкцією.
Основні принципи кріплення листів
Якісний монтаж металопрофілю на дах передбачає також і надійну фіксацію. Всі нахлести проклеюють клейкою стрічкою для гарантії створення герметичних швів, а листи фіксують на шестигранні саморізи, довжина яких 80 мм. Причому саморізи повинні мати спеціальну ущільнювальну накладку.
Монтаж профнастилу на дах (металопрофіль)
Монтаж профнастилу на покрівлю має кілька важливих особливостей, про які варто знати і пам'ятати до початку виконання всіх робіт:
Вибір товщини та типу профнастилу
При виборі профнастилу слід врахувати кілька важливих аспектів:
- форма гофри;
- висота;
- товщина.
Такі характеристики залежать від майбутніх умов монтажу, а також від кута нахилу даху на певній будівлі.
Покрівля з металопрофілю
Для обробки та захисту покрівлі знадобляться:
- Торцева планка – фіксується до торця вздовж всієї торцевої частини даху (перед укладанням металевих листів).
- Конькова планка – встановлюється внахлест одна на одну, захищаючи покрівлю від вологи.
Вздовж карнизу покрівлі потрібно також встановити і карнизну планку, яка фіксується на останню дошку обрешітки.
Приклад розрахунків та поради
Точний розрахунок майбутньої кількості та типу матеріалу залежить від розмірів покрівлі, нахлесту, а також її кута нахилу. Але під час підрахунків завжди слід округляти отриману кількість у більшу сторону, щоб купити матеріалу про запас.
З метою утримання снігу додатково знадобляться снігозатримувачі – розташовані на відстані від краю даху.
Монтаж профнастилу для огороджень та стін
Враховуючи той факт, що профнастил часто застосовують для облицювання стін різних будівель, для парканів та інших огороджень, варто врахувати наступне:
Монтаж на каркас
Використовуючи стіновий профнастил, можна побудувати металевий паркан, огородження. Для хвіртки та воріт не обійтися без попереднього монтажу каркаса, а для фіксації листів використовують стовпи (встановлення в підготовлені отвори і заливка бетоном). Після підготовки всіх стовпів і каркаса можна приступати до встановлення перекладин і кріплення профнастилу.
Особливості кріплення профнастилу
Виконуючи монтаж стінових профлистів на фасад будь-якої будівлі, необхідно пам'ятати про якісну фіксацію: листи можна і потрібно закріпити до профілів (горизонтальних і вертикальних), скориставшись набором кріпильних елементів. Як такі елементи найчастіше застосовують саморізи або спеціальні замки. Причому кріплення повинно бути рівномірним, надійним, щоб гарантувати високий рівень міцності, майбутньої стабільності готової конструкції.
Поради та лайфхаки
Металопрофіль або профнастил має величезну кількість незаперечних переваг порівняно з іншими матеріалами для огороджень, покрівлі та фасадів. Але перед його купівлею слід врахувати кілька корисних рекомендацій:
- Від товщини матеріалу залежить міцність і довговічність створеної конструкції, а тому важливо посилатися на майбутні експлуатаційні умови.
- Відсутність пароізоляції при укладанні покрівлі збільшує шанси на утворення конденсату.
- Відмовляючись від герметизації нахлестів у майбутньому можна зіткнутися з негерметичністю швів.
Щоб захистити готову покрівельну конструкцію від вітру, всі фронтонні частини покриття рекомендується прикрити вітровими накладками.
Замовити якісний профнастил (металопрофіль) в Києві
Профільований лист або профнастил сьогодні користується величезним споживчим попитом. Це універсальний матеріал, який відрізняється доступною вартістю, стійкий до різких температурних перепадів. Крім того, до списку переваг варто віднести простий і швидкий монтаж профнастилу на дах – одно-, двосхилий.
Компанія «Світ Покрівлі» допоможе вибрати і придбати дійсно якісний матеріал у Києві та Київській області від перевірених брендів. Отримайте консультацію щодо правильного монтажу, швидкого розрахунку матеріалів для конкретного списку завдань.