
Профнастил або металопрофіль: базова інформація та сфери використання
Завдяки активному розвитку технологій, у продажу з'явились такі матеріали, як профнастил та металопрофіль. Сьогодні готові вироби застосовують у різних сферах – для створення парканів, усіляких огорож, облицювання стін, як покрівельні матеріали. Ребра жорсткості варіюються в межах 6-150 мм, залежно від майбутніх експлуатаційних умов.
За рахунок подібного посилення на металевій поверхні вдається справлятися з різними навантаженнями. В результаті діє наступне правило: чим вища хвиля, тим міцніший металевий профіль.
Що таке профнастил і металопрофіль
Профнастил, профліст і металопрофіль – схожі між собою вироби. Однак профнастил часто називають універсальним покриттям, а профліст і металопрофіль для даху відносяться до списку покрівельних матеріалів.
Основні визначення
Профнастил/профліст – хвилеподібний металевий лист, який найчастіше виготовляють з оцинкованої сталі (або інших металів).
Металопрофіль – загальне поняття, під яким прийнято розглядати металеві вироби з різними варіантами профілю (хвилеподібний, С-профіль, прямокутний та інші).
Види та характеристики профнастилу
За призначенням
- Профнастил для криші – висота хвилі варіюється в межах 18-60 мм. Це відмінне рішення при створенні покрівлі для ангарів, гаражів, різних швидкомонтованих конструкцій.
- Стіновий – висота хвиль становить від 8 до 35 мм. Такий варіант використовують при будівництві кіосків, огорож, фасадів, обшивці балконів.
- Несучий – висота хвиль від 44 мм і більше. Використовується як покрівельний матеріал, всередині будівель.
За покриттям
- Цинк – оцинковані листи гарантують надійний захист від корозії, що дозволяє подовжити експлуатаційний термін матеріалу.
- Полімерні варіанти або кольоровий профнастил – для покриття застосовують поліестер, пурал, пластизол.
Сфери застосування
Покрівля
Завдяки помірному ступеню жорсткості, металопрофіль для даху можна застосовувати для різних типів скатних дахів на промислових будівництвах, при реконструкції, будівництві легкозвідних будівель, модульних об'єктів.
Огорожі та паркани
Всі огорожі з металопрофілю швидко монтуються, а готові конструкції можуть бути пофарбовані в будь-який відтінок. Якість майбутнього паркану залежить від жорсткості металу, його стійкості до корозії та УФ-випромінювання.
Переваги та недоліки
Основні плюси:
- простий монтаж;
- довговічність;
- стійкість до корозійного впливу;
- легка вага;
- пожежобезпечність;
- доступна вартість;
- екологічна безпека;
- різноманіття кольорових відтінків.
Мінуси:
- недостатня звукоізоляція;
- нагрівання на сонці.
Як вибрати профнастил
На що звернути увагу
- Товщина металу – оптимальною вважається товщина від 0,4 до 1,8 мм.
- Виробник – на сучасному ринку представлені вироби від зарубіжних та українських брендів.
- Тип покриття – необхідно вибирати якісні захисні покриття, які допоможуть подовжити термін служби всієї конструкції.
Широкий асортимент профнастилу та металопрофілю в Україні
Металопрофіль входить до списку найбільш популярних матеріалів для стінових робіт, для покрівлі. Таку затребуваність можна пояснити великою різноманітністю варіантів, доступними цінами та тривалим терміном служби.
Компанія «Світ Покрівлі» пропонує різноманітний вибір якісних покрівельних матеріалів від перевірених виробників. Наші експерти допоможуть підібрати ідеальний варіант з урахуванням виділеного бюджету. Звертайтеся до нас для отримання безкоштовної консультації!