
Самостійний монтаж драбини на горище

Якщо ви вирішили встановлювати в приміщенні сходи, що ведуть на горище або мансарду, то цілком можете зробити це власноруч. Насправді, цей процес не відрізняється особливою складністю, хоча деякі підводні камені тут, все ж, є. Щодо конструкційних особливостей, слід зауважити, що вироби такого типу практично ідентичні, і виглядають приблизно так, як зображено на малюнку знизу. Ми рекомендуємо вам докладний план монтажу на основі досвіду професіоналів.

У даній ситуації надзвичайно важливо приділити увагу розмірам короба. Багато виробників у технічних характеристиках вказують на «чисті» розміри виробу, наприклад - 120х80 см. При його установці потрібно пам'ятати, що розміри самого отвору повинні бути на кілька сантиметрів більші по периметру. Часто буває так, що отвір має перекоси по діагоналі, це відбувається у зв’язку з усадкою балки горищного перекриття. Тому, рекомендовано робити зазор «із запасом», а при подальшому монтажі підкладати дерев'яні клини.

Сходи такого типу мають вартість середнього і вищого цінового діапазону, особливо це стосується продукції FAKRO. Також лінія товарів FAKRO LXK має доповнення у вигляді кріплень елементів.

На жаль, така комплектація зустрічається досить рідко, і тому більша частина горищних сходів встановлюється майстрами за допомогою підручних засобів.
Спосіб монтажу №1.
Тимчасова опора ставиться зі сторони горища. Далі до короба потрібно приєднати довгі бруси так, як показано на малюнку знизу.

Бруси не потрібно щільно прикручувати, так як це може призвести до розколів під час експлуатації
сходів. Їх потрібно прив'язати, опускаючи надійну мотузку через короб - так, як зображено на малюнку. При цьому
особливу увагу приділіть міцності вузлів.
Далі сходи опускаються в отвір, їх потрібно чітко вирівняти щодо глибини і рівня. Кришка пристрою повинна
знаходитися врівень із зовнішнім покриттям стелі. З цією метою можна використовувати кілочки клиновидного типу для
більш точно регулювання.

Після «примірки» короба його потрібно міцно прикріпити за допомогою саморізів або цвяхів з діаметром до 5 міліметрів (як на нижньому малюнку). Уважно поставтеся до вузла кріплення петлі.

Надзвичайно важливим є момент кріплення - ніяких вигинів і деформацій у процесі роботи бути не повинно.
Якщо при установці сходів допущені помилки, що тоді робити?
Іноді користувачі скаржаться, що сходи не до кінця розкриваються або блокується замок. Все це відбувається через те, що в момент придбання пристрою всі його елементи знаходяться в положенні, пристосованому до транспортування. Щоб отримати повністю працездатні сходи, їх потрібно привести в оптимальний стан. Ілюстрація з цього приводу - нижче.

Що робити, якщо сходи виявилися довшими, ніж потрібно?
Як правило, стандартна висота виробів такого типу передбачає показник в 280 - 290 см. Наші стелі найчастіше обчислюються 255 - 260 - 270 см. Щоб всі секції на сходах обрізалися правильно, потрібно відрізати нижню частину на необхідну довжину. Як це правильно зробити, показано на малюнку нижче:

Позначте за допомогою олівця та рулетки потрібну відстань між А і В, в результаті чого у вас вийде лінія по діагоналі на кроквах. Потім обріжте зайве і підрівняйте краї крокв, відповідно до вказівок виробника. Малюнок нижче.

При попаданні лінії зрізу на щабель, пересуньте маршові з'єднання по кришці на необхідну висоту - як це зробити, ви побачите на малюнку знизу.
Спосіб монтажу №2.
Цей спосіб відрізняється тим, що опорні бруси або дошки треба фіксувати зі сторони житлового приміщення. Далі весь монтаж здійснюється за описаним вище принципом.
