
Монтаж композитної черепиці: покрокова інструкція для довгострокового захисту даху

Щоб забезпечити якісний монтаж композитної черепиці, не обійтися без дотримання покрокової інструкції. У результаті вдасться створити довговічне покриття для будь-якої будівлі.
Що таке композитна черепиця?
Сьогодні композитну черепицю називають покрівельним матеріалом преміальної якості, в якому вдалося успішно поєднати всі необхідні характеристики, особливості.
Основні характеристики
Перед тим, як купити такий покрівельний матеріал, необхідно більш детально ознайомитися з його основним набором відмінних характеристик:
- багатошарова структура;
- наявність металевого сердечника;
- невеликі розміри кожного листа;
- застосування кам'яної крихти.
Завдяки багатошаровій структурі, матеріал отримує максимальні показники зносостійкості, а кам'яна крихта сприяє зниженню шуму під час випадання опадів.
Переваги
Представлена черепиця має безліч незаперечних переваг, що підтверджує її популярність.
Але серед найбільш важливих відзначають:
- тривалий експлуатаційний термін;
- чудова звукоізоляція;
- різноманітність відтінків.
Одним із найбільш затребуваних видів покрівельного покриття називають композитну черепицю від бренду Gerard. Це справжній еталон якості, надійності за доступної вартості.
Підготовка до монтажу
Покрівля з композитної черепиці – ідеальне рішення для всіляких будівель. Але для початку слід врахувати всі особливості підготовки до запланованих монтажних робіт.
Необхідні інструменти та матеріали
Для виконання монтажних робіт знадобиться:
- набір саморізів;
- планки;
- підкладкові матеріали.
Кількість усіх витратних матеріалів і кріпильних елементів розраховується індивідуально з урахуванням площі даху.
Перевірка стану обрешітки та підготовка основи
Якщо відстань між кроквами не перевищує стандартний розмір 1000 мм, для обрешітки досить скористатися набором дерев'яних брусків 50х50 см. В іншому випадку потрібно використовувати більші бруски.
Щоб створити надійний замок між листами черепиці та гідроізоляційними матеріалами, досить дотримуватися оптимальної відстані між нижніми частинами обрешітки – 370 мм.
Між карнизним елементом і гідроізоляційним шаром важливо залишити достатній вільний простір для вентиляції.
Покрокова інструкція монтажу
Весь процес монтажу умовно можна поділити на 4 основні кроки або етапи, на кожному з яких належить виконати певний список завдань:
Крок 1. Укладання підкладкового шару
На першому етапі відбувається укладання підкладкового шару – утеплювач, гідроізоляційний матеріал. Важливо пам'ятати, що гідроізоляцію необхідно укладати вертикально: знизу-вгору. Починати процес слід з карниза, зберігаючи невеликий нахил біля крокв.
Крок 2. Монтаж початкової планки
Наступний етап передбачає виконання таких важливих завдань:
- Кріплення карнизних елементів з нахлестом у 10 см.
- З кожного боку розжолобка фіксують дошки для кріплення інших елементів знизу-вгору (нахлест 10 см).
Після цього можна приступати до виконання основних монтажних робіт.
Крок 3. Кріплення листів композитної черепиці
Правильне укладання композитної черепиці має здійснюватися в шаховому порядку:
- Починають укладання листів зверху від гребеня внахлест.
- Фіксація листів відбувається за допомогою спеціальних цвяхів з антикорозійними властивостями, які прибивають з торцевого боку, дотримуючись кута 45 градусів.
Приблизно на 1 м2 листа знадобиться близько 8 цвяхів.
Крок 4. Встановлення гребеня і добірних елементів
По завершенню виконання монтажних робіт відбувається процедура надійного кріплення всіх елементів гребеня, які необхідно зафіксувати на верхніх брусках створеної обрешітки. У торцевих частинах листи черепиці рекомендується укладати під кутом 90 градусів.
Між карнизом і гідроізоляцією залишається простір з метою забезпечити приплив повітряних мас у підпокрівельну вентиляцію через спеціальний вентиляційний канал.
Особливості монтажу композитної черепиці Gerard
Композитний дах із черепиці від бренду Gerard – ідеальний вибір для різних будівель, починаючи з приватних будинків, закінчуючи комерційними об'єктами.
Інструкції від виробника
Компанія надає офіційну гарантію на власну продукцію – 50 років, а при правильно виконаних монтажних роботах термін служби покрівлі перевищує 100 років. Виробник рекомендує застосовувати такий покрівельний матеріал, як для ремонту, реконструкції покрівлі старих будівель, так і для нових об'єктів.
Монтаж можливий для дахів з нахилом від 12 до 90 градусів максимум. При меншому схилі не обійтися без обов'язкової гідроізоляції.
Корисні поради
Усі монтажні роботи виробник радить проводити за температури повітря від -10 до +35 градусів. Варто відмовитися від укладання листів черепиці в дощ або сніг.
У майбутньому очищати дах від листя і гілок можна за допомогою щітки або води зі шланга. Важливо відмовитися від застосування агресивних очищувачів.
Композитна черепиця – найкраще рішення для кожного будинку
Асортимент такої черепиці приємно здивує навіть найвимогливіших покупців. Щоб отримати міцну і надійну покрівлю, композитну черепицю необхідно укладати з урахуванням всіх правил і особливостей професійного монтажу.
Компанія «Світ Покрівлі» пропонує всім охочим скористатися консультацією менеджерів, щоб вибрати якісну продукцію в Києві та Київській області. Замовляйте монтаж від команди професіоналів за вигідними цінами!