Гідро - і пароізоляція покрівлі, навіщо і чому

Гідро - і пароізоляція покрівлі, навіщо і чому

15.02.2023
0

Кожен господар хоче мати надійне покриття будинку, захищене від зовнішньої та внутрішньої вологи, вітрів, пилюки, сміття. Правильно підібрана гідро-, пароізоляція вбереже дім від відсирілих стін, мокрого утеплювача та протікань у даху.

Гідроізоляцією не можна нехтувати, адже, вона здатна вирішити дві важливі проблеми: захистить покрівлю від конденсату і, в подальшому, від протікань.

Відомо, що конденсат з’являється на будь-яких металічних поверхнях, тобто, жоден вид металічного покриття від цього не застрахований. Профільовані види покрівлі по своїй будові мають тільки частковий контакт з обрешіткою, а це означає, що у проміжках, де профіль не стикається з обрешіткою, конденсат накопичується і стає причиною мокрих стель та різних протікань у приміщеннях. Саме, щоб вберегтись від цих прикростей, між профільованим листом і обрешіткою кладуть гідроізоляційний шар. Також, гідроізоляція рятує від крапельного проникнення талої води в зимовий період, коли на скатних покрівлях довгий час лежить сніг або лід.

Пароізоляція, як і гідроізоляція захищає покрівельний простір та шар утеплювача від конденсату, крапельної вологи та теплого вологого повітря, яке утворюється всередині приміщення.

Згідно законів фізики, тепле повітря легше холодного, тому, якщо не створювати йому перешкод, воно підніметься, проникне під покрівельний простір та осяде конденсатом на утеплювачі. Це призведе до суттєвого зниження його функціональності. Роль перешкоди теплому вологому повітрю виконує пароізоляційна плівка. Встановлення пароізоляції – гарантія відсутності конденсату і вологи всередині покрівлі. При цьому пароізоляція завжди встановлюється з внутрішньої (теплої) сторони даху і має бути максимально герметичною.

Необхідно розрізняти гідро- та пароізоляційні матеріали, їхня схожість тільки зовнішня, використання та призначення відрізняються. Гідроізоляція монтується між зовнішньою стороною даху та утеплювачем з шаром для вентиляції. Пароізоляція встановлюється з внутрішньої частини покрівельного «пирога» і захищає приміщення від вологи, яка може конденсуватись всередині покрівлі.

На сучасному ринку будівельних матеріалів існують ще супердифузійні мембрани – нове покоління мембран для підпокрівельної гідроізоляції. Завдяки функціональному шару, вони мають підвищену здатність пропускати пару, чудову гідроізоляційну здатність, міцність і тривалий термін експлуатації.

Під час вибору гідро-, пароізоляційних матеріалів необхідно враховувати не тільки їх паропроникні властивості, а й щільність (вимірюється в г/м2). Чим вища щільність, тим надійнішою є плівка. Такий матеріал прослужить значно довше і буде додатковим ізолюючим матеріалом. Наприклад, для облаштування утепленого горища - мансандри, необхідно використовувати матеріали підвищеної щільності.

Якісною паро-, гідроізоляцією, як ви зрозуміли, нехтувати не варто. Адже вона:

  • Збереже властивості утеплювача.
  • Продовжить строк експлуатації покрівельної конструкції.
  • Стане перешкодою утворенню конденсату.
  • Протистоїть дії бактерій та корозії елементів конструкції.
  • Обмежить проникнення волокон утеплювача у внутрішню частину будівлі.

Відгуки0
Написати відгук
Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.